• Profil MŠ

•

Materská škola Nový Salaš je bez právnej subjektivity. Ide o jednotriednu materskú školu, ktorá zabezpečuje celodennú výchovu a vzdelávanie deťom spravidla od 3 do 6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

Materská škola Sedmokráska zameriava svoje ciele, obsah výchovy a vzdelávania na oblasť jazykovej, environmentálnej výchovy a na zachovanie ľudových tradícií.

Naša MŠ Sedmokráska sa nachádza v strede obce Nový Salaš. Obklopuje ju tiché a príjemné prostredie Slanských vrchov. Táto výhodná poloha MŠ a jej prostredie ponúka besprostredný kontakt s prírodou.

Prečo je naším logom SEDMOKRÁSKA????

Desiatky bielych kvetov, ktoré zdobia záhradky, lúky a ich okolie, sú považované za vyjadrenie čistého srdca a nevinnosti. Naše deti sú takýmito drobnými kvietkami. Čisté a nevinné.